– good accommodation at affordable prices –
Language:

Mountain chalet Osserschutzhütte Haus Willmann, Lam - Grosser Osser

?? %

Mountain chalet Osserschutzhütte Haus Willmann (1,275 m), Lam - Grosser Osser

+49 9943 940 719 kdbutz@t-online.de
Mountain chalet Osserschutzhütte Haus Willmann [Enlarge - new window]
36 0
Location: Na Šumavě, na česko-německé hranici, na vrcholu hory Ostrý (přezdívaném též Prsa Matky boží či Matterhorn Bavorského lesa), v oblasti zachovalé přírody s názvem Královský hvozd. Vedle chaty je skalisko poskytující impozantní výhled do Čech i Německa. Nejkratší přístup z české strany je po modré značce z obce Hamry 6,5 km (zde též zastávka autobusu). Černé jezero 7,5 km.
Accommodation: Německá horská chata, jejíž základ byl postaven již v roce 1897. V chatě je útulná restaurace s kamny a dřevěným interiérem. Pro ubytování slouží pokoje s 16 lůžky (s povlečením) a noclehárna s kapacitou 20 osob (potřebný je vlastní spacák). Přímo z chaty je krásný výhled na šumavské hvozdy. Před chatou je letní terasa s posezením. Chata je otevřená jen sezónně (denně včetně ubytování od 01.05. do 31.10., restaurace také v období Silvestra, Velikonoc a každou neděli v měsících 01-04). Chatě se přezdívá též Haus Willmann na památku Alberta Willmana, který věnoval své pozemky na Ostrém turistickému spolku pro výstavbu horské chaty.
Price: Ceny jsou včetně snídaně! Celá sezóna: noclehárna 18 EUR/os/noc, pokoje 21 EUR/os/noc. Rekreační poplatek 1,50 EUR/os/noc.
Address: Horská chata na Ostrém (německy Osserschutzhaus nebo Osserschutzhütte), přezdívá se jí též Willmanův dům (Haus Willmann), Osser 1, 93462 Lam, Bavorsko (Bayern), Německo (Deutschland). Majitel: Spolek Bavorského lesa, sekce Lam (Bayerischer Wald-Verein, Sektion Lam). Předseda spolku: Hubert Falkner. Chataři: Angela a Sebastian Augustin.
Notes: Chata se nachází v Bavorsku, z technických důvodů je zde přičleněna do českého okresu Klatovy, jehož se téměř dotýká.
Update: 1st April 2015
Recommend this accommodation:

Reviews of accommodation

Do you have any experience with this accommodation?
Please share your experiences with others.

Your opinion would be very helpful to many other people!

Before inserting a review you must log in.

There is currently no review of this accommodation.

Localization of accommodation

Accommodation on map

Toggle map: OpenStreetMap | Google + StreetView
Loading map...
Loading map...
From:   To: Mountain chalet Osserschutzhütte Haus Willmann, Lam - Grosser Osser
Include toll roads: yes no
Loading Street View...