– good accommodation at affordable prices –
Language:

Wooden house V sedle U Falťanov, Pohronská Polhora - Zbojská

68 % (2)

Wooden house V sedle U Falťanov (755 m), Pohronská Polhora - Zbojská

mob. +421 948 232 664 vsedleufaltanov@gmail.com
Wooden house V sedle U Falťanov [Enlarge - new window]
16 0
Location: V krásnej prírode na horskom sedle Zbojská pri Pohronskej Polhore, na rozhraní okresov Brezna a Rimavskej Soboty, na hranici Národného parku Muránska planina. Okolie je vhodné pre horskú cyklistiku, turistiku, jazdu na koni, v zime na bežky a slalomové lyžovanie (Skicentrum Zbojska). V mieste zastávka parného vláčiku na ozubnicovej trati.
Accommodation: Rekreačný areál s dvoma drevenými chatami, krčmičkou a wellness. V každej chate sú 2 apartmány - v menšej chate 2 jednoizbové, vo väčšej 2 dvojizbové. Každý apartmán je 4-lôžkový, má samostatný vchod, vlastnú kúpeľňu, toaletu a plne vybavený kuchynský kútik (el. dvojplatnička, chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, riad). V každej izbe je TV s MP3 prehrávačom. Wellness zóna s fínskou saunou a vírivkou, oddych pri masážach a fyzioterapii. Vlastná Krčmička u Falťanov, zahradný výčap, možnosť usporiadať spoločenské udalosti pre 30 osôb pri živej hudbe a škole ľudového tanca. Hospodársky dvor (sliepočky, kačky, zajace, kozičky,...). Aktívny odpočinok jazdou na koni s doprovodom, v zime skijoring na lyžiach a koňoch, lukostreľba.
Price: Celoročne okrem sviatkov: 1 noc 15 EUR/os, 2 a viac nocí 12 EUR/os/noc. Vianoce a Veľká noc: 15 EUR/os/noc, min. 2 noci. Deti do 3 rokov zdarma, 3-6 rokov 7 EUR/noc. Ceny sú konečné (vrátane všetkých poplatkov, energií aj postelnej bielizne) a platné pri ubytovaní 2 a viac osôb v apartmáne. Jazda na koni v teréne s inštruktážou 15 EUR/os/hod.
Address: Drevenica V sedle U Falťanov (rodinná farma U Falťanov v sedle), sedlo Zbojská, Pohronská Polhora. Kontaktná osoba: Terézia Falťanová.
Update: 1st July 2019
Recommend this accommodation:

Reviews of accommodation

Do you have any experience with this accommodation?
Please share your experiences with others.

Your opinion would be very helpful to many other people!

Before inserting a review you must log in.

40 %Miroslav (26. 10. 2012, 08.29)
Opíšem názor kamaráta. Ubytovanie dolu - vhodné pre dve osoby, nie pre rodinu.Chýba manželská posteľ; rozťahovacia sedačka je úbohá, úzka a zastaraná. Každý kus nábytku je z inej nedávnej doby a druhu. Chýba skriňa na odkladanie vecí, v kúpeľni zrkadlo. Naopak; kopa zbytočných hračiek a drobností. Okolie je pekné, ale až priveľa turistov, ktorí sa tu zastavujú na jedlo a oddych. Pokoj a samota tu nie je. Názor priateľa - nikdy viac.
95 %Robert (23. 4. 2012, 16.37)
User was staying here from 30th August 2011 to 3rd September 2011.
Dřevěnice má výbornou polohu. Nachází se hned u salaše Zbojská, kam se dá chodit na výborná jídla do stylového prostředí. Je dokonce k salaši výrazně blíž než ubytování, které poskytuje samotná salaš. Dřevěnice je nově vybudovaná, po naší návštěvě se ještě dolaďovaly poslední záležitosti. Pro 4 osoby už může být apartmán trochu stísněnější, naopak pro 2 osoby je to luxus. My jsme byli ubytováni v apartmánu v patře. Měli jsme s sebou i horská kola, která se nám vždy podařilo vynést po schůdkách přímo do předsíně v apartmánu (schody jsou trochu prudké, tak to nebylo úplně snadné, ale dalo se to). Okolní terén je na horská kola báječný, jsou zde jak lesní asfaltky, tak náročnější pěšinky v lesích či po loukách s dalekými výhledy. Hned za ubytováním často volně pobíhají ovce a jiná zvířátka, nás zaujala především malá prasátka, která se volně pohybovat jen tak nevidí.

Localization of accommodation

Accommodation on map

Toggle map: OpenStreetMap | Google + StreetView
Loading map...
Loading map...
From:   To: Wooden house V sedle U Falťanov, Pohronská Polhora - Zbojská
Include toll roads: yes no
Loading Street View...