– good accommodation at affordable prices –
Language:

Mountain huts - Uzhanian National Park

(mountain hotels)

» Uzhanian National Park
Accommodation » Uzhanian National Park » mountain huts
Show Map of mountain huts - Uzhanian National Park
Loading map...
pensionpension hotelhotel cottagecottage recreation centrerecreation centre private accommodationprivate accommodation dormitorydormitory mountain cottagemountain cottage campcamp

Highest mountain huts - Uzhanian National Park

  1. 910 m: Turystychnyj prytulok Javirnyk, Ruskyj Mochar - Yavirnyk
Recreation area: Uzhanian National Park (page 1/1) Show page: 1
?? %
Turystychnyj prytulok Javirnyk [Enlarge - new window]
20 0
Location: Ve vrcholové části masivu Javorník (ukrajinsky Javirnyk) v ukrajinských Karpatech, poblíž vrcholku Juda vrch. Na velmi klidném místě mimo hlavní turistický ruch, vzdušnou čarou pouze 8 km od hranice se Slovenskem. Nedaleké louky poskytují hezké výhledy. V blízkosti je plocha pro sledování přirozeného vývoje lesů. K chatě stoupá červená turistická značka (Zakarpatská magistrála) od silnice mezi obcí Sil a Kostrina (výstup trvá cca 3 hod.). Kratší cesta (cca 1 hod.) vede z vesničky Ruskyj Močar.
Accommodation: Turistická chata, obnovená v roce 2017 na základech bývalé turistické chaty KČST (postavené v roce 1936, vyhořelé v roce 2015). Chata zatím funguje v testovacím režimu. V chatě je přibližně 20 lůžek ve 4 pokojích. Ve spodní části chaty je velká jídelna s kuchyní, možno domluvit stravování. Před chatou je venkovní posezení, buduje se dřevěná koliba vhodná ke grilování.
Price: Celoročně: 200 UAH/os/noc.
Notes: Foto: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.
Update: 1st November 2018 more info...
Recreation area: Uzhanian National Park (page 1/1) Show page: 1