– good accommodation at affordable prices –
Language:

Nógrád - mountain huts

(mountain hotels)

» » Nógrád
Accommodation » Hungary » Nógrád » mountain huts
Choose accommodation only from district:
  • Balassagyarmat (0)
  • Batonyterenye (0)
  • Paszto (1)
  • Retsag (0)
  • Salgotarjan (0)
  • Szecseny (0)
Show Map of mountain huts - Nógrád
Loading map...
pensionpension hotelhotel cottagecottage recreation centrerecreation centre private accommodationprivate accommodation dormitorydormitory mountain cottagemountain cottage campcamp

Highest mountain huts - Nógrád

  1. 630 m: Mountain chalet Hidegkúti Turistaház, Paszto - Matrakeresztes
Region: Nógrád (page 1/1) Show page: 1
?? %
mob. +36 203 685 981 hidegkutituristahaz@gmail.com
Mountain chalet Hidegkúti Turistaház [Enlarge - new window]
28 0
Location: Na Mátře, v nejvyšším maďarském pohoří, na samotě Hidegkút (česky Studený pramen), pod vrcholem Hideg-kút-hegy (725 m). Nejkratší přístup je pěšky 3 km po žluté značce z rekreační vesničky Mátrakeresztes (též Alsóhuta, Dolná Huta), kde je autobusové spojení. V okolí je hustá síť značených tras.
Accommodation: Turistická chata s provozem po celý rok, skromného typu, vhodná pro milovníky přírody, skálolezce, turisty a cyklisty na horských kolech. Chata je udržována skupinou přátel - nadšenců. Celý areál se skládá ze dvou větších budov a několika menších stavení. Jedna budova je vyhrazena k ubytování hostů, je zde 28 lůžek ve 4 pokojích (2x4, 2x10 lůžek), společné WC a sprchy s teplou vodou, postele jsou patrové, potřebný je vlastní spacák. Ve druhé budově slouží hostům kuchyňka, plně vybavená k vlastnímu vaření a útulnému posezení. Na louce u chaty je možnost stanování.
Price: Spaní v chatě: 1.500 HUF/os/noc (děti 3-6 let sleva 50 %, do 3 let zdarma), vytápění 4.000 HUF/noc (spotřeba dřeva do kamen). Stanování: 1.000 HUF/stan/noc. Rekreační poplatek 100 HUF/os/noc (jen dospělí). Ceny jsou platné i při ubytování jen 1 osoby.
Notes: Jazyky: maďarština, angličtina.
Oficiálně chata leží na katastru poměrně vzdálené obce Gyöngyöspata v župě Heves, pro přehlednost je však v inzerátu přiřazena k bližší osadě Mátrakeresztes v župě Nógrád.
V Polsku se chaty tohoto skromného typu (mají jich mnohem více) uvádí pod označením Studentská chatka - Chatka studencka.
Update: 1st March 2013 more info...
Region: Nógrád (page 1/1) Show page: 1