– good accommodation at affordable prices –
Language:

Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí

82 % (6)

Maringotka Borová šiška (690 m), Vyškovec - Vlčí

mob. +420 731 527 573 siska.vlese@gmail.com
Maringotka Borová šiška [Enlarge - new window]
4 0
Location: Na samotě na slunné louce na hřebeni Bílých Karpat, na místě s krásným výhledem do okolí, u osady Vyškovec, poblíž rezervace Ve Vlčí. Kolem prochází červená turistická značka po česko-slovenské hranici z rozcestí Pod Kykulou na vrchol Machnáč (771 m). Nejbližší autobusová zastávka Vyškovec Hribovny, točna 3,1 km. Okolí nabízí přírodní krásy Bílých Karpat, rozhlednu na Velkém Lopeníku, v zimě je v provozu sjezdovka na Mikulčině vrchu. Za obchody nejlépe do Starého Hrozenkova.
Accommodation: Skromně vybavená útulna (maringotka) pro milovníky ticha a bělokarpatské přírody, zaizolovaná a nově zrekonstruovaná v roce 2018. Slouží jako bezpečný ukrýt před přírodními živly během provozování turistiky. V maringotce je malá kuchyňka, plynový sporák, kamínka a solární osvětlení. Voda se bere ze studánky, jako WC poslouží kadibouda. Možnost dobíjení telefonu či drobné elektroniky ze solárního systému. Na spaní prostorné ležení a gauč, celkově pro 2-4 osoby, nutné jsou vlastní spacáky. Okolní velký pozemek s loukou a lesíkem vám zajistí dostatečné soukromí. Za večerů strávených u ohně si zajisté odpočinete od civilizace. Pro větší skupiny také možnost stanování na pozemku. Dřevo je připravené, možno si jej i nasbírat ve vlastním lese. Pobyt se psem s vlastním pelíškem. Ubytování je možné celoročně.
Price: Odměna za poskytnutí útulny je formou dobrovolného příspěvku, případně si po dohodě s majitelkou můžete svůj pobyt i odpracovat na údržbě objektu. Pevnou platbou je pouze 50 Kč/os za poskytnutí čistých prostěradel, pokud si nedovezete svá vlastní. Úklid útulny zajišťují sami návštěvníci.
Address: Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Ve Vlčí, na hřebeni. Provozovatel: Anna Kovářová, Rejchartice.
Notes: Paid advertising.
Update:

Reviews of accommodation

Do you have any experience with this accommodation?
Please share your experiences with others.

Your opinion would be very helpful to many other people!

Before inserting a review you must log in.

90 % (3. 5. 2024, 18.53)
User was staying here from 30th April 2024 to 2nd May 2024.
Maringotka byla čistá, skvěle vybavená, moc se nám líbil tenhle nápad založen na vzájemné důvěře. Byla zde potravinová banka, kde můžete najít rýži, těstoviny a podobně. Též velké množství čajů, káv a koření. Olej i ocet taktéž nechybeli a dokonce tam bylo i sádlo. V lesíku je úžasná stromová houpačka a příroda naprosto okouzlující. Moc doporučujeme:) určitě tam nejsme naposled.
Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window]
Price / quality ratio90 %Cleanliness70 %Staff70 %Surrounding environment100 %
40 % (10. 4. 2024, 22.26)
Zarezervovala jsem si ubytování na 1 noc se psem a pro 1 osobu. Paní mi rezervaci potvrdila. Pak si to asi rozmyslela a další den mi napsala, že bohužel maringotka je obsazená, ale mohu se obrátit na provozovatele útulny a je nedaleko od maringotky. Nabyla jsem dojmu, že jsem nebyla pro paní vhodný zákazník( 1 osoba, 1 noc a 1 pes).
100 % (28. 5. 2022, 09.42)
User was staying here from 22th May 2022 to 25th May 2022.
Báječné ubytování pro skromné lidi uprostřed krásné přírody. Velmi účelně zařízeno.
Price / quality ratio100 %Cleanliness100 %Staff100 %Surrounding environment100 %Eating100 %
100 % (24. 8. 2021, 09.23)
User was staying here from 15th August 2021 to 22th August 2021.
Nádherná, útulná maringotka, ve které lze nalézt vše, co k pobytu v přírodě potřebujete. Ohniště i studánka poblíž, okolní příroda dech beroucí! S majitelkou probíhala vynikající komunikace, vše vysvětlila přes e-mail, SMSky a v klidu mi změnila termín. Moc jsem si to v Bílých Karpatech a maringotce Borová Šiška užila a rozhodně se na toto kouzelné místo budu vracet.
Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window] Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí [Enlarge - new window]
Price / quality ratio100 %Cleanliness100 %Staff100 %Surrounding environment100 %
(20. 6. 2021, 21.40)
Dobrý den. Dne 17.2,2021 jsme si s paní majitelkou domluvili ubytování v termínu 21.6 až 25.6. Domluvili jsme se, termín zarezervovali a dohodli, že týden před příjezdem se spojíme a domluvíme čas příjezdu. No.. paní nezvedá telefony, na emaily neodpovídá.. Zvládl bych pochopit mnoho věcí, ale nastolení ignoru vážně ne.
Surrounding environment50 %Eating50 %
80 % (1. 11. 2019, 22.07)
Útulná, teplá maringotka a nádherná příroda. Byli jsme spokojeni.
Price / quality ratio100 %Cleanliness70 %Surrounding environment100 %

Localization of accommodation

Accommodation on map

Toggle map: OpenStreetMap | Google + StreetView
Loading map...
Loading map...
From:   To: Maringotka Borová šiška, Vyškovec - Vlčí
Include toll roads: yes no
Loading Street View...